Mentorálás

Mentor családok

Az Élmény Tárba járó gyerekek mindegyikének van egy saját mentora, akivel bennsőséges, bizalmi viszonyt alakít ki, és akihez tartozhat. Mentor és mentoráltak kisebb csoportokat, úgynevezett mentor családokat alkotnak.
Ezzel három szinten valósul meg a személyes munka: 

Nagy csoport: az Élmény Tár egész közössége

Kis csoport: mentorcsaládok

Egyéni: mentor-mentorált kapcsolat

Ez a három szint remek dinamikát ad a munkánknak, a fejlesztéseknek és a közösségi aktivitásoknak egyaránt.
Az egyéni mentorálás során azt próbáljuk tudatosítani a gyerekekben, hogy ott vagyunk számukra mindig, kapaszkodhatnak belénk, elérhetnek minket, ha segítségre van szükségük.

Személyreszabottság, tehetséggondozás

Számos példán láthattuk már munkánk és saját tapasztalataink során, hogy a sikeres felnőttkori boldogulás nem a tökéletes bizonyítványon múlik. Sokkal inkább az számít a sikeres boldogulásnál, hogy valaki mennyire tud együttműködni, milyen a kreativitása, mennyire nyitott mások felé és új helyzetekre és, hogyan képes kezelni a felmerülő konfliktusokat.
Mindezekhez nagyon fontos az is, hogy a gyerekeket sikerélmények érjék és megkapják a megfelelő elismerést, értékeljék őket és így kialakuljon a megfelelő önértékelésük.
Ezeket alapul véve pedagógia szemléletünk egyik alappillére tehetséggondozás és a képesség- és készségfejlesztés, különös tekintettel az egyéni fejlesztésre és szociális készségek fejlesztésére.

Egyéni fejlesztéseinknél figyelünk arra, hogy minden tanuló egyéni módon és ütemben haladjon, képességeinek és tanulási preferenciáinak megfelelően. Felmérjük és figyelembe vesszük a gyermekek tanulási stílusát.
A tanulási stílus olyan egyéni, stabil vonások összessége, mely befolyásolja a gyermek információfeldolgozását és azt, ahogyan észlelik a környezetüket.