Egyetemi gyakorlat

Az Élmény Tár egyedülálló és inspiráló lehetőséget kínál a hallgatóknak a közösségi pedagógiai gyakorlat során. A közösségi pedagógiai gyakorlat esszenciális részét képezi a tanárképzésnek, ahol a pedagógusjelöltek lehetőséget kapnak arra, hogy elméleti ismereteiket a gyakorlatban alkalmazzák. Az Élmény Tár nem csupán egy gyakorlati helyszínt biztosít a hallgatóknak, hanem egy olyan biztonságos környezetet teremt, ahol a tanulási folyamatok kibontakozhatnak.
Szervezetünk különböző pedagógiai módszereket alkalmaz, beleértve az élménypedagógiát, társasjátékpedagógiát, és projektpedagógiát. A hallgatók részt vehetnek különböző típusú foglalkozások levezetésében, a pedagógiai módszertárunk színes palettájából kiválasztva a számukra legizgalmasabb módszertant, hogy valóságos környezetben alkalmazzák és fejlesszék pedagógiai készségeiket.
Értékeink és demokratikus szemléletünk révén a hallgatók olyan szervezetben dolgozhatnak, ahol kiemelten fontos szerepet kapnak a gyermekjogok, az esélyegyenlőség és a társadalmi felelősségvállalás. Ezek megtapasztalásával a hallgatók nemcsak pedagógiai készségeiket fejlesztik, hanem szakmai identitásukat is gazdagítják.
A hallgatók olyan közösségben vehetnek részt, ahol szembesülnek a tanulási folyamatokat érintő kihívásokkal. Az egyéni szükségletekkel rendelkező gyerekek, az eltérő tanulási stílusok és a társadalmi helyzetből adódó hátrányok mind olyan aspektusok, amelyekkel a hallgatók a gyakorlat során találkoznak, és amelyekre reagálniuk is kell.
A nálunk gyakorló pedagógusjelöltek olyan közösség részesei lesznek, ahol a gyerekekkel való együttműködésen kívül részt vehetnek a szülőkkel, az iskolával, valamint más szakemberekkel való kommunikációban is.
A folyamat teljes ideje alatt az Élmény Tár mentorai támogatják a hallgatókat. Iránymutatást és visszajelzést adnak, lehetőséget kínálnak a csoportos és egyéni konzultációkra, elősegítve ezzel a szakmai fejlődést és az önreflexiót.
Ezen a programon kívül is szívesen látjuk a segítői szakmát (szociális munka, ifjúságsegítő, pedagógia) tanuló egyetemi hallgatókat gyakorlatra!
A gyakorlattal kapcsolatban érdeklődni az elmenytartanoda@gmail.com címen lehetséges.